top of page
גברים ונשים עושים יוגה על מזרנים
reka-0400.jpg

יוגה למתחילים  ולאנשים עסוקים

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך שאנשים רבים לא מתאמנים היא חוסר זמן. אנחנו לא צריכים לעשות יוגה במשך שעות כדי להפיק תועלת. אפילו אימון של 15 דקות בלבד, יכול לעזור לשפר את הרגשתנו ובריאותנו. 

מחקר מדעי מצא שתרגול של 12 דקות בלבד של תנוחות יוגה מדי יום או יומיים שיפר את בריאות המתאמנים והרגשתם. מחקר נוסף בקנה מידה קטן יותר מצא ש-20 דקות של יוגה שיפרו את המיקוד ואת זיכרון העבודה של המתאמנים. וכמובן צריך לזכור שיוגה היא לא רק עוד צורה של פעילות גופנית. יוגה, הינה תרגול עתיק שמקורו בהודו לפני למעלה מ-5,000 שנה, התרגול שרד והתעלה מעל תרבויות ודורות, ומצא את מקומו בחברה המודרנית. לתרגול היוגה יסודות עמוקים ומבוססים הן בתנוחות פיזיות והן בפילוסופיה עמוקה. התרגול מציע גישה הוליסטית ותורם לבריאות ולרווחה. לתרגול יוגה יתרונות רבים משלוש נקודות מבט: פיזית, נפשית ורוחנית.

מה ההבדל בין יוגה לספורט?   

ישנם שני הבדלים עיקריים: 

ההבדל הראשון: בספורט מכווצים שרירים במאמץ והם מתקצרים. ביוגה מאריכים את השרירים בעזרת ריכוז, והרפיה בנשיפה. 

ההבדל השני: אם אתם מתרגלים יוגה ללא העקרונות של ריכוז, נשימה והרפיה – אז זה לא יוגה!

אחד היתרונות החשובים, של יוגה למתחילים ולאנשים עסוקים, שמושג גם בתרגול של כמה דקות,
הוא שמירה על תחושת הנעורים. אפשר לסווג אנשים לפי הגיל הכרונולוגי שלהם או לפי הגיל התפקודי. גמישות עמוד השדרה היא הגורם המאפשר להרגיש צעירים גם בגיל כרונולוגי מתקדם.
אדם צעיר עם עמוד שדרה לא גמיש מרגיש זקן. אדם מבוגר עם עמוד שדרה גמיש מרגיש צעיר! 

כשאתם עסוקים ואין לכם זמן לתרגול ארוך, תרגלו תנוחות ששומרות על גמישות עמוד השדרה. 
זה נעשה בחמש דקות של תרגול בלבד! 

*אם אתם לא עסוקים ויש לכם זמן לתרגול מלא, אנחנו ממליצים על שיעורי יוגה של: שיבננדה - בית הספר ליוגה

היתרונות הבריאותיים שמושגים גם בתרגול קצר של יוגה למתחילים:
עבודה על כוח וגמישות בתרגול אחד. שמירה על גמישות עמוד השדרה והקלה על כאבי גב. התרגול מועיל לבריאות הלב והאברים הפנימיים. ממריץ בלוטות שונות בגוף ומשפר ייצור הורמונים חשובים.
ממריץ ומעלה את רמות האנרגיה של הגוף. מרגיע את הגוף והנפש, ומשפר את השינה. מפחית מתח ולחץ נפשי ומלמד להקשיב לגוף ולנפש שלנו.

יתרונות נפשיים: הפחתת מתחים. היבטי הנשימה, ההרפיה והמודעות העמוקה לתחושות הגוף ביוגה
יכולים להפחית באופן משמעותי מתח, ולעורר את תגובת ההרפיה של הגוף. 

מיקוד וריכוז משופרים: ריכוז הוא עמוד מפתח נוסף של היוגה. עם הזמן, מתרגלים מוצאים כי התמדה בתרגול מביאה יכולת מוגברת של ריכוז ומיקוד לחיי היומיום שלהם.

שיפור מצב הרוח: פעילות גופנית משחררת אנדורפינים, המעלים את מצב הרוח הטבעיים של הגוף. יתר על כן, מדיטציה ותרגולי נשימה עמוקה ביוגה יכולים להילחם בדיכאון וחרדה.

שינה משופרת: מתרגלים קבועים מדווחים לעתים קרובות על שיפור באיכות השינה, אולי בשל תכונותיה להפחתת המתח של היוגה.

יתרונות רוחניים:
חיבור גוף-נפש. יוגה מטפחת מודעות לקשר בין הנפש והגוף, ומאפשרת למתרגלים לזהות ולהעריך את יחסי הגומלין בין השניים. מטרה והשתקפות עצמית. יוגים רבים יוצאים למסע של גילוי עצמי, שואלים שאלות מעמיקות לגבי מטרתם ומקומם ביקום.

אינטואיציה מוגברת: חיבור לאינטואיציה מצריך השקטת המיינד. ככל שאדם מתכוונן יותר לאני הפנימי שלו, לעתים קרובות הם מגלים שהאינטואיציה או "תחושות הבטן" שלו נעשות חדות ובולטות יותר. 

תחושת אחדות: הבנה עמוקה יותר של העצמי מובילה לרוב לתחושת אחדות גדולה יותר עם אחרים והסביבה. זה יכול לטפח רגשות של חמלה, אמפתיה וקשורות הדדית. העלאת רמת התודעה. בבסיסה, יוגה שואפת להעלות את התודעה של הפרט, לקרב אותו לכוח גבוה יותר או לאנרגיה אוניברסלית.
זה יכול לגרום לתחושות עמוקות של שלווה ושביעות רצון. 

לסיכום, אימון יוגה למתחילים ולאנשים עסוקים של 15 דקות ביום בלבד, יכול:
לעזור לשפר את הרגשתנו ובריאותנו. יוגה מציעה גישה מקיפה לבריאות ולרווחה, הנותנת מענה לצרכי הגוף, הנפש והרוח. בין אם אדם מחפש כושר גופני, בהירות נפשית או צמיחה רוחנית, היוגה מספקת את הכלים והתורות לתמוך במסע זה. 

בקבוצת צעדים לאושר לומדים תרגילי יוגה למתחילים ולאנשים עסוקים.

לפרטים והרשמה לקבוצה מלאו פרטיכם למטה

bottom of page